Nerūsējošā tērauda caurules

Spread the love

Nerūsējošā tērauda cauruļu izmantošana ikdienā

Nerūsējošā tērauda caurules izmanto ļoti dažādos būvniecības darbos, taču, pateicoties to izturībai pret karstumu, vislabāk tās noder apkures sistēmās. Šāda veida caurules ir izturīgas gan pret temperatūras maiņām, gan mitrumu, tādēļ tās var izmantot gan iekštelpās, gan brīvā dabā.

Nerūsējošā tērauda cauruļu priekšrocības

Kā jau vēstī nosaukums, šo cauruļu lielākā priekšrocība ir izturība pret koroziju jeb rūsu, ko nodrošina speciāli veidots aizsargslānis. Tā sastāvā ir hroms, niķelis un citi sakausējumi, kas pasargā tēraudu no ārējās vides ietekmes. Šādi apstrādātas nerūsējošā tērauda caurules iztur pat sālsūdens un skābju ietekmi, kļūstot par vienu no drošākajiem cauruļu veidiem.

Tomēr, izvēloties caurules savai saimniecībai vai uzņēmumam, jāņem vērā, ka nerūsējošā tērauda caurules cena un izturība var atšķirties atkarībā no izmantotā sakausējuma un cauruļu veida.

Tērauda cauruļu izmantošana

Pateicoties augstākminētajām īpašībām, caurules no nerūsējoša tērauda ir iecienītas gan celtniecībā un apkures sistēmās, gan ražotnēs un specifisku vielu uzglabāšanai, jo tās ir izturīgas pret mainīgu ārējo vidi.

Daudzveidīga izmantošana ražošanā

Visbiežāk nerūsējošā tērauda konstrukcijas tiek izmantotas dažādās ražotnēs. Piemēram, automašīnu ražotāji izmanto nerūsējošā tērauda caurules izpūtējiem, bet pārtikas ražotāju vidū, it sevišķi piena kombinātos, ir iecienītas pārtikas nerūšejošā tērauda caurules, kas pasargā produktus no ārējās vides ietekmes.

Cauruļu izmantošana apkures sistēmās

Pateicoties nerūsējošā tērauda izturībai pret karstumu, šāda veida caurules arvien biežāk izmanto arī apkures sistēmās, it īpaši, ja par kurināmo tiek izmantota gāze. Savukārt to izturība pret mitrumu ļauj nerūsējošā tērauda apkures caurules izmantot arī radiatoriem un katliem.

Attiecībā uz apkuri, var tikt izmantotas arī nerūsējošā tērauda dūmvada caurules, kas ir lieliski piemērotas gan iekštelpām, gan āra skursteņiem. Turklāt nerūsējoša tērauda caurules skurstenim ir pieejamas posmos, lai tās varētu uzstādīt dažādos leņķos un pielāgotā garumā. Nerūsējošā tērauda caurules līkumi tiek ražoti dažādos diametros, tādēļ, izvēloties caurules, jāveic rūpīgi mērījumi, lai caurules atbilstu plānotajam izvietojumam un dūmvada platumam.

Nerusējošā tērauda cauruļu izvēle

Izvēloties nerūšejoša tērauda caurules, jāņem vērā, kādam nolūkam caurules tiks izmantotas un kādiem apstākļiem tās tiks pakļautas, jo ne visas caurules der visam, ne velti gan to aizsargslāņi, gan biezums un izmēri atšķiras. Piemēram, nerūsējošā tērauda presējamās caurules tiek izmantotas radiatoriem un gāzes vadiem, savukārt biezas, bezšuvju caurules tiek izmantotas degvielas stacijās un ražošanā, lai novērstu bīstamu vielu noplūdi.

Ko ņemt vērā

Izvēloties caurules, rūpīgi noskaidrojiet, kāda biezuma, profila un materiāla caurules ir nepieciešamas, jo caurules atšķiras ne tikai pēc cenas, bet arī pēc to biezuma, pārklājuma un pielietojamības.

Lai izvēlētos piemērotākās no caurulēm, ņemiet vērā:

  • kādam nolūkam caurules tiks izmantotas;
  • vai caurules būs nepieciešamas garos posmos vai leņķos;
  • cauruļu izturību pret mitrumu vai karstumu;
  • cauruļu izmēru, tostarp diametru un garumu.

 

Lai tērauda caurules pielāgotu Jūsu vajadzībām, tās var nākties saīsināt, sametināt vai sastiprināt ar tam paredzētajiem cauruļu līkumiem, tādēļ, jo precizāk tās nomērīsiet, jo mazāk darba prasīs to uzstādīšana.

Nerūsējošā tērauda caurules pamatā ir viegli uzstādāmas un saslēdzamas, taču, ja neesat drošs par to izvēli vai pieslēgšanu, noteikti vērsieties pie jomas ekspertiem, it sevišķi, ja caurules paredzētas apkures vai gāzes sistēmai. Kļūdaini vai neprecīzi pieslēgtas caurules var pārkarst, radīt noplūdes vai apdraudēt Jūsu mājokli, tādēļ vienmēr esiet piesardzīgi.