Fakti par nerūsējošo tēraudu

Spread the love

Nerūsējošais tērauds ir bijis jau ilgu laiku. Daudzas nozares ir izmantojušas nerūsējošā tērauda, ​​lai izveidotu debesskrāpjus, pieminekļus un pat virtuves piederumus kopš 1990. gadiem. Iespējams, ka jūs ieskauj nerūsējošā tērauda priekšmeti, piemēram, kastrolis, margas, pildspalvas atsperes vai pulksteņi. Un, ja jūs izmantojat kuģu konteinerus, izplūdes sistēmas, kabeļu paliktņus vai procesa cauruļvadus, jūs ikdienā lietojat nerūsējošā tērauda. Bet vai esat kādreiz pārtraukuši domāt par to, kas padara nerūsējošā tērauda tik unikālu? Šeit ir daži maz zināmi fakti par nerūsējošo tēraudu – tas var pārsteigt jūs, cik daudz var būt nerūsējošais tērauds.

 

1. Daži nerūsējošais tērauds var būt magnētiski

Nerūsējošais tērauds vairumā gadījumu ir nemagnētisks materiāls. Tomēr tas neattiecas uz visiem nerūsējošā tērauda veidiem. Nerūsējošā tērauda magnētiskās īpašības ir atkarīgas no tā mikrostruktūras.

Nerūsējošā tērauda var iedalīt piecās grupās:

  • Austenīts
    Martensīta
    Ferīts
    Duplex
    Nokrišņi
  • Katram tipam ir atšķirīga metālu sakausējumu kombinācija. Piemēram, austenīta nerūsējošā tērauda sastāvā ir 18% hroma un 10% niķeļa. Šī kombinācija padara austenīta nerūsējošo tēraudu nemagnētisku. Martensīta nerūsējošais tērauds satur 12-15% hroma, kā arī 0,2-1% molibdēna. Martensīta nerūsējošais tērauds arī nesatur niķeli un 0,1-1% oglekļa. Šī konkrētā kombinācija ir feromagnētisks. Tās magnētiskās īpašības ir atkarīgas no pielietojamā magnētiskā lauka stipruma. Martensīta nerūsējošais tērauds parādīs pastāvīgas magnētiskās īpašības, ja tās sacietēšanas laikā tas kļūst magnetizēts. Ferīta nerūsējošais tērauds satur no 10,5% līdz 27% hroma un maz vai nav niķeļa. Tāpat kā martensīta nerūsējošais tērauds, ferīta nerūsējošais tērauds ir feromagnētisks. Tomēr ferīta nerūsējošā tērauda magnētiskā darbība nav tik spēcīga kā martensīta nerūsējošā tērauda.

2. Nerūsējošais tērauds var krāsot

Nerūsējošais tērauds nāk no tādu materiālu grupas, kas iztur koroziju un oksidēšanos. Tas dod tai iespēju pretoties rūsai un neglītām plankumiem. Ja nerūsējošais tērauds ir pakļauts skābekļa un mitruma iedarbībai, tas rada plāna oksīda plēvi, kas pārklāj metālu. Tā būtībā pati remonts. Tomēr neraugoties uz tā nosaukumu un izturību, nerūsējošā viela nav iespējama. Aizsardzības plēve laika gaitā noārdīsies, kā rezultātā var rasties kodināšana un korozija. Lai uzturētu nerūsējošo tēraudu, jums regulāri jātīra tās virsma un jānodrošina, lai tēraudam būtu pietiekams skābekļa daudzums.

 

3. Nerūsējošais tērauds ir pārstrādājams

Tērauds ir viens no visvairāk pārstrādātiem materiāliem uz planētas. Saskaņā ar Amerikas dzelzs un tērauda institūtu aptuveni 88% pasaules tērauda tiek pārstrādāti. Turklāt divi no trīs tonnas jaunā tērauda nāk no vecā tērauda. Tērauda rūpniecība arī pārstrādā tērauda blakusproduktus, ieskaitot dzirnaviņas, tērauda ražošanas šķidrumus un pārstrādes šķidrumus. Tērauda ražošanas putekļus un dūņas var atgūt un atkārtoti izmantot, lai iegūtu citus metālus, piemēram, cinku.

 

4. Nerūsējošais tērauds var tikt gatavots „ziepes”

Daudzi cienījami ražotāji ražo nerūsējošā tērauda ziepes, kas būtībā ir nerūsējošā tērauda gabals ziepju bāra formā. Kaut arī nerūsējošā tērauda ziepes nenogalina baktērijas vai citas baktērijas, piemēram, parastās ziepes, nerūsējošā tērauda ziepes var neitralizēt spēcīgas smakas uz rokām. Pēc ķiploku, sīpolu vai zivju apstrādes vienkārši berzējiet bāri uz rokām. Smarža izzūd. Kāpēc nerūsējošajam tēraudam ir šis unikālais īpašums? Daži pētnieki domā, ka nerūsējošais tērauds saistās ar sēra savienojumiem dažādās vielās, kas samazina smakas.

 

5. Nerūsējošais tērauds paplašinās un slēdz līgumus

Nerūsējošais tērauds ir vērtīgs kodolenerģētikas un kosmosa rūpniecībā, jo tam piemīt augsta temperatūras oksidācijas pretestība. Kaut arī tam ir daudz lielāka pretestība nekā daudziem citiem metāliem, nerūsējošais tērauds joprojām izplešas un slēdz līgumus, kad temperatūra mainās. Tāpēc būvniecības nozarei, veidojot ēkas tērauda rāmi, ir jāņem vērā siltuma izplešanās. Piemēram, Eifeļa tornis ir aptuveni 984 pēdu garš (neiekļaujot antenu) vasarā. Bet aukstā laikā metāla tornis ir apmēram 6 collas īsāks.

 

6. Nerūsējošais tērauds var tikt austs un nēsāts

Nerūsējošais tērauds ir neticami elastīgs, kas nozīmē, ka to var izvilkt plānā stieple, nezaudējot izturību. Daudzi nerūsējošā tērauda ražotāji ražo nerūsējošā tērauda sietu, kas ir pietiekami labi un pietiekami izturīgs, lai valkātu. Nerūsējošā tērauda apģērbs ir termiski izturīgs un izturīgs pret radiāciju, tāpēc to bieži izmanto elektriskās un tekstilrūpniecības nozarēs. Nerūsējošā tērauda vītne ir svarīga tehnoloģiskās nozares sastāvdaļa, un to bieži izmanto skārienjūtīgo cimdu cimdos. Ar jaudīgiem skārienekrāniem var noteikt elektriski vadoša objekta (piemēram, pirksta) klātbūtni.

Nerūsējošā tērauda cimdi veic elektrību tādā veidā, kas atdarina pirkstu elektrisko strāvu. Turklāt daži ražotāji aust nerūsējošā tērauda šķiedras. Nerūsējošais tērauds novērš statiskās elektrības uzkrāšanos, samazinot statiskā elektriskā šoka iespējamību. Tā kā nerūsējošā tērauda unikālajās īpašībās ir pielietojumi dažādās situācijās, šis metāla sakausējums ir spējīgs padarīt jūsu dzīvi vieglāku. Pielietojiet laiku, lai novērtētu to, ko nerūsējošais tērauds var darīt jums, un pārliecinieties, vai nerūsējošā tērauda izplatītājs lūdz papildu informāciju.

Comments are closed.