Kā uzsākt zivsaimniecību?

Spread the love

Zivju audzēšana nozīmē “zivju tirdzniecību tvertnēs, dīķos vai citās novietnēs, lai ražotu pārtiku”. Komerciāla zivsaimniecība jau ir izveidojusies kā rentabla uzņēmējdarbības vide visā pasaulē. Zivis ir lielisks pārtikas un olbaltumvielu avots. Arī straujais iedzīvotāju skaita pieaugums strauji pieaug ar zivju un ar zivīm saistīto produktu pieprasījumu un cenu. Šis ir galvenais iemesls, kāpēc šis bizness ir pieaudzis visā pasaulē. Gandrīz visas pasaules valstis ir kaut kā piemērotas zivju audzēšanas biznesam. Bet valstis ar piekrastes zonām ir ļoti piemērotas šim uzņēmumam. Ir daudzas jomas, kurās zivsaimniecību bizness ir vienīgais veids, kā cilvēki var dzīvot. Tomēr šeit mēs raksturoju vairāk par zivju audzēšanas priekšrocībām un uzņēmējdarbības sākšanas posmiem.

Kāpēc zivju audzēšana?

Ir daudz priekšrocību, sākot komerciālo zivju audzēšanas biznesu. Šeit mēs raksturoam zivju audzēšanas nozares galvenās priekšrocības.

1. Atbilstoši pieprasījumam komerciālā zivsaimniecības uzņēmējdarbība pieļauj lielu zivju krājumu piegādi. Savvaļas zivju zveja ne vienmēr var atbilst patērētāja pieprasījumam. Šādos gadījumos komerciālā zivsaimniecība var apmierināt šo pieprasījumu.
2. Zivis var audzēt tvertnēs, līdz tās ir gatavas tirdzniecībai, un tām nav vajadzīgs plašs savvaļas zivju sagūstīšana. Tādējādi komerciāla zivju audzēšana palīdz saglabāt dabiskās ekosistēmas.
3. Salīdzinot ar savvaļas brāļiem, dažas saimniecības audzētas zivju sugas ir vairāk barojošas. 4. Zivis parasti baro ar plašu olbaltumvielu un uzturvielu bagātinātu pārtiku vai granulu tirdzniecības zivju saimniecībās. Tātad zivju zivis kļūst veselīgākas nekā savvaļas zivis.
5. Dažādās zivju sugas ir pieejamas visā pasaulē. Tātad jūs varat izvēlēties vēlamo sugu savai zivsaimniecībai.
6. Zivis ir ļoti populārs kā pārtika visā pasaulē. Tāpēc ir izveidots zivju tirgus, un jums nav jāuztraucas par savu produktu tirdzniecību.

7. Jūs varat sākt zivju audzēšanas biznesu gan lielos, gan mazos ražošanas mērķos.
8. Ja jums nav pietiekami daudz kapitāla, lai uzsāktu šo biznesu, tad varat pieteikties uz banku aizdevumiem. Daudzas bankas ļaus izsniegt kredītus komerciālai uzņēmējdarbībai.
9. Zivkopības uzņēmējdarbība ir lielisks nodarbinātības avots. Vairāk nekā 1 miljards cilvēku visā pasaulē ir atkarīgi no zivīm kā galvenā proteīna avota. Lielākā daļa no šiem cilvēkiem ir tieši vai netieši iesaistīti zivju produktu vai zivju audzēšanas biznesā. 10. Tā rezultātā zivsaimniecība rada lielu ienākumu un nodarbinātības avotu cilvēkiem. Globālais zivju eksporta darījums katru gadu pelna vairāk naudas nekā jebkura cita pārtikas prece.
11. Pat jūs varat satikties ar jūsu ikdienas ģimenes uzturvielu prasībām, izmantojot maza mēroga zivkopību tvertnēs vai dīķos.

 

Kā sākt zivju audzēšanas biznesu?

Lai saglabātu ienesīgu zivkopības uzņēmumu, jums ir jāiziet daži soli pa solim. Zivju audzēšanas uzņēmējdarbības uzsākšanas pasākumi ietver piemērotas lauksaimniecības zemes vai platības izvēli, zivju audzēšanas tipa (būris, tvertne vai dīķis), būru vai dīķu būvniecību, zivju sugu izvēli, barošanu, aprūpi un pārvaldību, ražas novākšanu un tirdzniecību. Mēs drīz aprakstīsim visas tālāk minētās darbības. Lai veiksmīgi strādātu zivkopības nozarē, uzmanīgi sekojiet līdzi visiem soļiem.

Izvēlieties piemērotu saimniecības zemi / platību

Izvēlēta piemērota zeme vai platība ir ļoti svarīga, lai sāktu komerciālo zivju audzēšanas biznesu. Visas teritorijas nav piemērotas rentablajai uzņēmējdarbībai.Dažās teritorijās ir daudz dabas resursu, kas ir ļoti efektīvi zivkopības nozarē. Īpaši piekrastes rajoni un lielu upju vai strauta tuvumā esošās teritorijas ir ļoti piemērotas zivkopības saimniecību izveidei. Apsveriet sekojošos elementus, izvēloties zemi vai jomas jūsu biznesam.
1. Izvēlieties relatīvi zemu zemi un izvairieties no strauji novietotām zemēm.
2. Apsveriet savu nākotnes biznesa plānu, izvēloties zemi. Labāk, ja jūs varat izvēlēties lielu zemes gabalu, kur jūs varat veikt visu nepieciešamo saimniecības darbību veidu.
3. Izvairieties no plūdiem un piesārņotām teritorijām, jo ​​plūdu apgabals var nopietni kaitēt jūsu biznesam.
4. Neizvēlieties zivju audzēšanas zemi netālu no augu laukiem. Labākai ražošanai lauksaimnieki savā laukā parasti izmanto daudz mēslojuma un pesticīdu. Šīs ķīmiskās vielas tiek sajauktas ar ūdeni, un piesārņots ūdens var ietekmēt jūsu zivju saimniecību.
5. Labāk, ja jūsu izvēlētā zeme kļūst nedaudz zemāka par galveno ūdens avotu. Tas arī palīdz samazināt lauksaimniecības zemju piepildīšanas izmaksas ar ūdeni.Dabiskais smagums aizpildīs zemi bez jebkādām izmaksām.
6. Pārliecinieties, ka jūsu izvēlētajā teritorijā ir pieejama laba transporta sistēma. Laba transporta sistēma būs ļoti efektīva, lai tirgotu jūsu produktus un iegādātos vajadzīgās preces no tirgus.

Dīķu projektēšana un būvniecība

Pēc tam, kad esat izvēlējies savu saimniecības zonu, izveidojiet piemērotu dīķi. Pirms uzbūvēt labu dizainu un padarīt dīķi pēc jūsu vēlamā dizaina. Izstrādājot dīķi, jānodrošina visu veidu nepieciešamo iekārtu pieejamība, lai uzturētu izdevīgu zivkopības nozari. Lai gan dīķa dizains ir atkarīgs no zivju sugām, kuras jūs plānojat palielināt, un no jūsu atrašanās vietas. Jūs varat konsultēties ar tuvāko zivsaimniecības institūtu, lai uzzinātu vairāk par konkrētu dīķu izstrādi konkrētām zivju sugām. Vienmēr mēģiniet saglabāt labu vidi dīķī. Laba vide palīdz zivīm labi izaugt un audzēt, un tā tieši saistīta ar labāku ražošanu un maksimālu peļņu.

 

Piemērotas zivju sugas

Piemērotu zivju sugu izvēle ir ļoti svarīga, lai maksimāli palielinātu peļņu no zivkopības nozares. Izvēlieties tās šķirnes, kurām jūsu vietējā tirgū ir liels pieprasījums un augsta cena. Svarīgākās zivju sugas, ko izmanto zivju audzēšanai visā pasaulē, ir karpas, laši, tilapija un sams. Visām šīm zivju sugām ir daudz šķirņu un piemērotas lauksaimniecībai visos agroklimatiskos apstākļos. Izvēlieties zivju sugas lauksaimniecībai, atkarībā no vietējām iekārtām, pieprasījumu un cenu.

 

Aprūpe un vadība

Vienmēr mēģiniet nodrošināt savu zivju svaigus un barojošus pārtikas produktus. Tas būs labāk, ja jūs laiku pa laikam vari mainīt ūdeni no dīķa. Ja tas nav iespējams, tad jūs varat izmantot dažas ķīmiskas vielas saskaņā ar eksperta ieteikumu. Regulāri pārbaudiet savu zivju veselību. Veiciet visus nepieciešamos saimniecības uzdevumus savlaicīgi. Noturiet dīķa vidi tīru un piemērotu pareizai augšanai. Regulāri pārbaudiet sava dīķa ūdeni un augsnes kvalitāti. Vienmēr novietojiet dažus nepieciešamos medikamentus savā saimniecībā. Novērst visu veidu plēsoņus, ieskaitot vardes, čūskas utt.

 

Ražas novākšana

Pēc noteikta laika zivis kļūst piemērotas ražas novākšanai. Lai gan šis laiks ir atkarīgs no zivju sugām. Sāciet ražas novākšanu, kad liels skaits zivju sasniedz tirdzniecības vecumu. Jūs varat izmantot tīklu zivju ieguvei vai ūdens noņemšanai no dīķa. Centieties novākt rīta vai pēcpusdienā, kad temperatūra ir zema. Pēc novākšanas pēc iespējas ātrāk nosūtiet zivis uz tirgu.

 

Mārketings

Mārketings ir vienkāršākais zvejas saimniecības posms. Ir pieejami daudzi tirgi, kuros jūs varat pārdot savus produktus. Un visu veidu zivīm tirgū ir milzīgs pieprasījums. Pēc novākšanas jūs varat viegli pārdot zivis jebkurā tuvākajā vietējā tirgū. Pat ir pieejami daudzi uzņēmumi, kuri eksportē zivis uz ārvalstīm. Tāpēc neuztraucieties par produktu tirdzniecību, tikai koncentrējoties uz citiem soļiem.

 

Vārdu sakot, komerciāla zivju audzēšana ir patiešām ļoti ienesīga un labs dzinējspēks. Ja jūs plānojat pievienoties šim riskam, tad apmeklējiet dažas zivsaimniecības saimniecības jūsu reģionā un mēģiniet iegūt praktiskas zināšanas.

Comments are closed.