IOT izmantošana lauksaimniecībā

Spread the love

Kā var revolucionizēt lauksaimniecību? Ar IOT (Internet of Things jeb lietu internets) palīdzību!

Lauksaimniecības  nozare pamatojas uz novatoriskām idejām un tehnoloģiju sasniegumiem, lai palīdzētu palielināt ražu un labāk sadalīt resursus. 19. gadsimta beigās un 20. gs. Cēla vairākas mehāniskās inovācijas, piemēram, traktori un kombaini. Šobrīd lauksaimnieciskās ražošanas apjoma pieauguma virzītājspēks ar zemākām izmaksām ir lietisko internetu (IoT), kas sniedz plašas iespējas inženieriem, kas vēlas piedāvāt viedu lauksaimniecības risinājumu vai IoT lauksaimniecības sensoru.

Nākamajos gados pieaugs šo un citu viedās lauksaimniecības tehnoloģiju izmantošana. Patiesībā ir paredzēts, ka IOT ierīces iekārtas lauksaimniecībā pieaugs par 20 procentiem. Saskaņā ar 2016. gada Machina Research ziņojumu, sagaidāms, ka saistīto lauksaimniecības iekārtu skaits pieaugs no 13 miljoniem 2014. gada beigās līdz 225 miljoniem līdz 2024. gadam.

 

Lietojumu internets lauksaimniecībā ietver lauksaimniecībā izmantojamu transportlīdzekļu izsekošanu, mājlopu uzraudzību, uzglabāšanas uzraudzību un daudz ko citu. Kā visuzskatāmākie piemēri, kas parāda, kapēc IOT spēj revolucionozēt lauksaimniecību, var minēt:

 

1. Mājlopu uzraudzība

Šeit IoT ļauj pastāvīgi uzraudzīt visu mājlopu vidi. Lietotājs tiek brīdināts pa tālruni, tekstu vai e-pastu, ja kāds nosacījums neatbilst iepriekš iestatītiem parametriem. Tagad komerciāli ir pieejamas vairākas sistēmas, kurās ir iekļauti daži integrētas uzraudzības sistēmas elementi cūku, liellopu, broileru un piena ražošanai.

Piemēram, uzņēmums Moocall palīdz lauksaimniekiem uzraudzīt grūtniecēm, kuras gatavojas dzemdēt. Ar bateriju darbināms sensors nosaka kustību, kas saistīta ar pretimbraucošo darbu, un pēc tam nosūta brīdinājuma SMS paziņojumu (1. attēls). Akumulators ilgst līdz 60 dienām; ierīce nosūtīs brīdinājumu, kad akumulatora uzlādes līmenis samazināsies līdz 15%. Atnešanās sensors ir aprīkots ar iegultu mašīnu-mašīnu (M2M) mikroshēmu, kas var darboties dažādos tīklos.

 

2. Precīza audzēšana

Ar stingriem un precīziem IoT sensoriem lauksaimnieki var savākt datus par laika apstākļiem, augsni, gaisa kvalitāti un ražas briedumu, ļaujot viņiem izdarīt gudrākus lēmumus. Piemēram, uzņēmums, ko sauc par Cropx, izmanto datu un sensoru ierīces, lai palīdzētu lauksaimniekiem labāk izprast ūdens izmantošanu visā to laukos. Uzņēmums arī informē lauksaimniekus par nepieciešamo mēslojuma un pesticīdu daudzumu katrā plāksterī konkrētajā laikā, automātiski apstrādājot ikdienas lēmumus lauksaimniekiem. Algoritmi un paraugu atpazīšanas tehnoloģijas izmanto, lai analizētu lauksaimniecības zemi un noteiktu dažādus augstumus (kur tie ir kalnaini vai plakani).

3. Autonomie traktori

Traktoru ražotāji, piemēram, John Deere un Case IH, piedāvā traktorus lauksaimniekiem, kuri brauc automātiski. Pašpiedziņas traktori ir bijuši tirgū daudzus gadus – pat ilgāk par daļēji autonomām automašīnām uz ceļiem. Viena priekšrocība, ko rada pašpiedziņas traktori, ir viņu spēja izvairīties no pārveidošanas vienā un tajā pašā ražas rindā, samazinot pārklāšanos līdz mazāk nekā collu. Tā rezultātā aizņem mazāk iet, lai aptvertu katru jomu, tādējādi ietaupot lauksaimniekiem laiku un naudu. Turklāt viņi var veikt ļoti precīzus apgriezienus, ja vadītājs pat nesaskaras ar stūres ratu.

Pilnīgi autonomie traktori pārvietojas, izmantojot lāzerus, kas liek signālus no vairākiem mobilajiem retranslatoriem, kas atrodas ap lauku. Pretēji tam traktoru, kam ir uzraudzīti, traktoru vada kāds cilvēks, kam seko autonoma tehnika. Šī mašīna kopē pirmā traktora stūri un ātrumu. Šāda veida traktors dod priekšrocības, kas saistītas ar cilvēka kļūdu samazināšanu, veicot tādus uzdevumus kā insekticīda izsmidzināšana.

 

 

Comments are closed.