Nerūsējošā tērauda vs oglekļa tērauda caurules

Spread the love

Pēdējo gadu laikā ir acīmredzams, ka ēku pakalpojumu tirgū ir notikušas pārmaiņas, un speciālisti un uzstādītāji ir aizgājuši no oglekļa tērauda caurulēm uz caurulēm, kas ražotas, izmantojot nerūsējošo tēraudu – iespējams, pateicoties to reputācijai ar uzlabotu korozijas izturību.

Nerūsējošajam tēraudam ir augsts hroma saturs, kas uz metāla izveido neredzamu aizsargkārtu, kas savukārt novērš krāsošanu un koroziju. Salīdzinājumam, oglekļa tērauds ir mazāk estētiski pievilcīgs, un, lai gan augstāks oglekļa saturs padara to gan kaļamāku, gan izturīgāku, tam nav tādas pašas reputācijas kā izturībai pret koroziju kā nerūsējošajai alternatīvai.

Tomēr ir ļoti svarīgi atzīmēt, ka nerūsējošā tērauda estētiskais izskats un korozijas īpašības automātiski nepadara to piemērotāku izmantošanai komerciālo ēku pakalpojumu sistēmās; jo īpaši, neskatoties uz plaši izplatīto pārliecību, ka materiāls nerūsē, tas ne vienmēr ir pareizi.

Faktiski ir daži pielietojumi, kuros nerūsējošais tērauds var būt vairāk pakļauts korozijai nekā citi alternatīvi materiāli, piemēram, oglekļa tērauds. Piemēram, cilvēki bieži nezina, ka, nonākot saskarē ar atšķirīgiem metāliem, it īpaši mitrā vidē (piemēram, uzglabāšanas, transportēšanas, uzstādīšanas, pēc nodošanas ekspluatācijā un ekspluatācijas laikā), nerūsējošais tērauds var būt piesārņots.

Tas ne tikai ietekmē pašas nerūsējošā tērauda caurules, bet arī var izraisīt paaugstinātu citu cauruļvadu sistēmas metāla materiālu sadalīšanās līmeni, ieskaitot dārgākas metāla sastāvdaļas – procesu, ko sauc par galvanisko koroziju. Savukārt tas varētu ietekmēt sistēmas kopējo kalpošanas laiku un prasīt dārgu remontu un apkopi.

Iespējams, ka citi korozijas mehānismi var ietekmēt projektu, it īpaši, ja ir pretrunīga izpratne par preventīvo praksi. Piemēram, tradicionālajās ēku pakalpojumu sistēmās uzstādītāji bieži mēģina novērst augstu sistēmas skābekļa līmeni, lai kontrolētu korozijas risku.

Tomēr nerūsējošā tērauda aizsargslānim, kas ir tā augstā hroma saturs, nepieciešama pastāvīga skābekļa padeve, lai tas saglabātu izturību pret koroziju uz metāla virsmas. Diemžēl, lai gan ar skābekli bagāta vai atvērta sistēma būtu izdevīga nerūsējošajam tēraudam, tam varētu būt negatīva ietekme, ja tajā pašā cauruļvadu sistēmā ir jaukti metāli, piemēram, nerūsējošie veidgabali vai vārsti, kas potenciāli var izraisīt paātrinātu korozijas līmeni .

Pat atvērtā sistēmā nerūsējošais materiāls joprojām ir pakļauts riskam, jo ​​ļoti šaurās plaisās vai dažos gadījumos, kad gruveši var darboties kā šķērslis, skābeklim var būt arvien grūtāk sasniegt nerūsējošā tērauda virsmu; tādējādi samazinot tā aizsardzību un padarot to neaizsargātu pret uzbrukumiem.

Turklāt, pateicoties nerūsējošā tērauda augstajai tendencei reaģēt, atrodoties citu metālu tuvumā, tas var izraisīt papildu sarežģījumus un praktiskus jautājumus uz vietas pat pirms uzstādīšanas. Piemēram, lai izvairītos no piesārņojuma, nerūsējošajam tēraudam būtu nepieciešama speciālistu uzglabāšana, pilnībā atdalīta no citiem metāla materiāliem.

Tas varētu izrādīties īpaši sarežģīts pilsētu attīstībā, kur vietas bieži ir ļoti ierobežotas attiecībā uz pieejamo uzglabāšanas vietu. Būtu vajadzīga arī rūpīga apstrāde un īpaši instrumenti izgatavošanai un metināšanai, un tas viss var izraisīt dārgu laika aizkavēšanos un papildu darbaspēka izmaksas.

Comments are closed.